60D käes ja omadega metsas 07.06

Õnnestus enda kätte saada nädalaks üks Canoni uuematest kaameratest – 60D. Karbist välja võttes jätis kaamera kohe üsnage positiivse mulje, istus kenasti käes, nagu valatud. Alguses oli nuppude paigutus natuke võõras, kuna ei olnud nad enam päris nii nagu ma olin harjunud näiteks vanema Canoni kerega 50D. Õigemini oli uusi nuppe lisandunud.

Aga see kõik käib ikka uute asjade juurde, vajab natuke harjumist lihtsalt. Kõige rohkem huvitas mind selle kere juures muidugi video võimalus. Olgu siinkohal öeldud, et nädal enne 60D kasutamist sain katsetada Canoni tippkaamerat 1D mk4. Kuna mk4-l oli video käivitamine väga lihtsaks tehtud siis 60D puhul pidin natuke aega pead murdma, et kuidas ma nüüd selle seal tööle saan. Kohe ei pannud tähele, et valikuketta pealt tuli valida spetsiaalselt videorežiim. Minu arust on see natuke ebamugav variant video käivitamiseks. Oletame, et pildistad manuaalrežiimis ja järsku tahaksid mõnest põnevast hetkest videot teha, selleks pead valikukettaga tegema peaaegu täis ringi ära, kuna videorežiim on kõige viimane valik seal. Selleks ajaks kui saad video tööle on see põnev hetk võibolla juba möödas. Muidugi on võimalus videorežiimi ajal pilti teha aga siis ei saa jälle LiveView-d välja lülitada. Nokk kinni saba lahti.


Samas on 60D-l võimalus seadistada mikrofoni tundlikust. Saab salvestuskaugust vastavalt oma soovile paika panna. See on hea siis kui hääle tekitaja, olgu selleks siis inimene või mõni lind/loom, asub natuke kaugemal kui otse kaamera nina ees, samas summutades taustahelisid.

Muidugi on ka uute digipeegelkaamerate puhul üks põhiküsimusi kuidas ta tuleb toime kõrgete ISO-dega. Väga hästi tuleb toime. Müra on täiesti talutav isegi ISO 6400 pildistades.


Sai juba mainitud, et kaamera istub käes väga hästi lausa mugavalt võiks öelda. Selle kerega pildistades ei tundnud kordagi, et võiks tald ka all olla.

Minu jaoks oli üheks miinuseks veel see, et kere kasutab ainult SD(Secure digital) kaarte. SD kaardid on üldiselt aeglasemad kui CF(Compact Flash) kaardid. Miinuseks oli just sellepärast, et kõik teised kered, mida ma kasutan, on CF kaartidega. Muidugi ei tohiks see väike miinus morjendada alles esimest kaamerat osta kavatsevaid inimesi. SD mälukaartide plussiks on jällegi see, et nad on kõvasti odavamad kui CF kaardid.

Muidugi peab ära mainima, et 60D-l on pööratav ekraan, hästi kasulik kui pildistada/filmida hästi madalalt või siis kõrgelt pea kohalt. Võimaldab ka salaja pildistamist/filmimist ;)

Kokkuvõttes on Canon 60D väga hea kaamera, teeb oma tööd hästi ja istub kenasti käes.


Kommentaarid: 3

  • Aimar 09. juuni

    Tõesti hea kaamera aga millegi pärast plastkere- sel põhjusel jäi mul see isend ostmata. Mis puutub video võimalusse, siis eelistan ikka videokaamerat. Hetkel on kõigi peegelkaameratega filmimine (teravustamine) keeruline ja ebamugav. Muidugi asja ajab ära.

  • Valmar 10. juuni

    Eks hinda tuleb kuidagi all hoida, sellest ka see plastkere tõenäoliselt, aga käes hoides ei tundunud ta väga plastik :)

  • Aimar 12. juuni

    Eks ta ole. Muidugi näiteks magneesiumsulamist korpus kunagi ei tundu plastiline :-) Enne unustasin lisada et artiklit kaunistavad pildid on küll head.

Lisa kommentaar

Email again:
Ei avaldata