Kommenteeri

Tedrevarje sai uue asukoha - BLOG

Aasta tagasi tehtud plaan leida tedervarjele uus koht leidis uue asukoha
Aastaid Viidumäe kandis olev tedrevarje sai siis Karl Jakobi ning Martini abiga pühapäeval rabast välja viidud/toodud.

Põhjus ikka selleks, et leidsime varjele uue ja palju parema koha. Vanal kohal oli tedremäng jäämas juba loiuks. Oli siis põhjus "suureks kasvavas rabas" või pigem siis ümbruskonnas intensiivistunud metsaraide ning kiirelt rajatud karjääris tehtavate (kaevanus)töödega, siis igatahes oli põhjus oodata just täpselt sellist talvepäeva nagu see selle nädala lõpus olev pühapäev oli. Raba oli külmunud, lumekoorik kandis, setskond oli kohal  ja ka ilm oli toetavalt ilus. Sellist võimalust, kus saame oma varjet liigutada tulebki oodata talve, külma jne. Kui laseme selle päeva mööda, tuleb uus võimalus aasta pärast. Kõike seda toetas seltskond, kellel meeldib õues olla ja teha midagi selleks, mis meeldib.

Vedamine-lohistamine oli tõeliselt väsitav. Igaüks ju kiitis, et just tema on roll tõmbamisel oli kõige olulisem ning teised "laisklevad".  Lagedal alal liikusime kiirelt, aga samas väsitas ka rohkem. Metsas liikusime aeglaselt ja vaikselt/mönusalt edasi. Päris lõpus aitas meid kinni külmunud oja, mille peal varje liikus juba ludinal.

Varje välja veetud, tuli seltskonnal tagasi läbi raba tagasi auto juurde jalutada. Sammukilomeetrid kogus seega päeval kenasti ja õhtune trenn sai päeval tehtud.
Hiljem tulime juba autoga 4X4 varjele järele ja tõime varje päevaks kaheks "remonditöökotta". Appi tuli ka Martini isa Jaanus. Kogu operatsioon võttis aega terve päeva ja õhtuks olime omadega üsna läbi.

Täna viisime Karliga juba varje uude kohta. Eelmise aasta andmetel on koht väga hea ja ootame juba põnevusega mis varje ees toimuma hakkab.

Lisa kommentaar

Email again: