Kommenteeri

Tedre fotovarje - BLOG

Tedrevarjes
Läksime siis hommikul koos Valmariga kontrollima, mis toimub meie tetrede mänguplatsil. Hommik (retk varjesse algab meil ca 3.45 ) "üllatas" meid seekord paksu uduga. Samas olime oodanud veidi külmema kraadiga hommikut ja udu sellisel ilmastiku kiirel muutusel on teinekord paratamatu.
Tetrede mäng hakkab enamasti pihta märtsi keskel ja kanad külastavad platsi harva. Tihedamalt hakkavad tedred käima mänguplatsidel alles aprilli keskel. Kukkede mängu mõjutavad palju ilmastikuolud st. tugev tuul, pilvine hommik, udu, vihm - need kõik ei sobi neile eriti ja mängud sellistel hommikutel võivad jääda nõrgaks. Küll aga sobib neile pilvitu taevas ja kerge miinuskraad.

Seiklust lisas seekord asjaolu, et sõltumata sellest, et olime antud rabas juba palju kordi käinud, õnnestus meil siiski veidi ka ära eksida. Hommikune unine pea ja hetkeline tekkinud segadus siiski meid ei eksitanud kaua ja leidsime oma telgid peagi üles. Mina siis veidi suuremasse telki ja Valmar valis ehk pildistamiseks sobivama st. väiksema ning madalama võttenurgaga telgi. Väiksem telk on meil suunaga enam-vähem otse tõusva päikse poole ja teine ning suurem siis seljaga tõusva päikse poole (samas võimalus telgist vaadelda kõiki suundi).
Tulemus oli hea. Kuked mängisid juba oluliselt "julgemalt" kui Valmari tagasiside järgi nädal tagasi ja näha oli neid samuti rohkem. Samuti ei kartnud nad enam meie telke ja pildistamiskaugus oli seetõttu väga hea.
Ilus ja mönus pühapäevahommik :)

Foto (15.04.12): Valmar Voolaid

Lisa kommentaar

Email again: